ŞEKER FABRİKALARI NUMUNE ALMA SİSTEMLERİ1-) SİSTEMİN GENEL ÖZELLİKLERİ
-Çelik Konstrüksiyon Ebatları 8000 x 12000 mm
-Düşey Taşıyıcı Kolon Açıklığı 5000 mm
-Gezer Köprü Açıklığı 6000 mm
-Platform Yüksekliği 6000 mm
-Gezer Köprü Hızı V1 20 m/dk
-Üst Araba Hızı V2 13 m/dk
-Ana Bom İnişi V3 15 m/dk
-Ana Bom Hacmi max. 50 kg
-Toplam Periyod Sayısı 90-140 sn (max.)
-Toplam Yükseklik 9850 mm
2-)TEMEL İNŞAAT VE ZEMİN GÜÇLENDİRİLMESİ
Makine için gerekli temel ölçüleri tarafımızdan hazırlanıp , inşaat mühendisi kontrolünce zemin güçlendirilmesi yapılacaktır. Zemine çıkacak yüklü kamyon ve çekiciler için max. 80 ton olacak şekilde yük hesaplanacaktır. Ve zemine çelik takviyeli C30 Beton atılacaktır.
3-)ÇELİK KONTRÜKSİYON
Sistem için gerekli çelik kontrüksiyon tarafımızdan yapılacak olup , anlaşma sağlandığı takdirde projeler tarafınıza iletilecektir. Sistem operatörü ve panolar için gerekli kabin 1,5mx2,2mx2,4m boyutlarında yapılacak olup duvarlar ve tavan Sandviç panel olacaktır. Kabinde yeteri kadar görüş sağlamak için 3 cephede pencere olacaktır. Tüm bu sistemde yapılacak tüm merdivenler,gezenekler ve korkuluklar iş güvenliği kurallarına uygun olarak yapılacaktır.
4-) YÜRÜYÜŞ SİSTEMİ
Sistemde kullanılacak motor-redüktör grubu VVF’li olup soft start ve soft stop olacak şekilde ayarlanacaktır. X hareketinde - 2.2kw ; Y hareketinde – 2.2kw olacak şekilde planlanmaktadır. Hız Sürücüleri idarenin isteğine göre ABB marka olacaktır. Motor ve Redüktörler YILMAZ REDÜKTÖR Marka olacaktır. Üst kısımda yürüyüş sisteminin üzerinde serpenek(çatı) olacaktır. (Motor,Hidrolik düzenekler koruma amaçlı)
5-)NUMUNE ALMA KULESİ
Numune alma kulesi hidrolik tahrikli olacak olup , Z hareketi hidrolik tahriklidir. Ayrıca numune alma probunun ucunda hidrolik tahrikli kapakları mevcuttur.
6-) ELEKTRİK SİSTEMİ VE OTOMASYON
Sistem için gerekli tüm pano, kumanda ve kablolamalar tarafımıza aittir. Uzaktan kumanda sistemi olacaktır. İster pano üzerinden, ister uzaktan kumanda sistemi ile kullanılabilir. Sistem için gerekli 380Volt elektrik ALICI tarafından verilecektir.
Sistemde kullanılacak tüm şalt malzemeleri Schneider marka olacaktır. PLC GMT marka olacaktır.
Sistem için gerekli yazılım tarafınızdan atanan bir DANIŞMAN gözetiminde yaptırılacaktır.