TIR-KAMYON BOŞALTMA-DEVİRME PLATFORMLARIı


DEVİRME PLATFORMU NEDİR NE İŞE YARAR
Tır, kamyon ve yük taşıyan araçların boşaltma işlemi yapılmak adına kullanılan kaldıraç sistemdir. Müşterilerimizin isteklerine göre ebatları ve kaldırma ağırlıkları değişmektedir. Araçların kendilerinde bulunan kaldıraç mekanizmasının yeterli gelmemesi güvenli olmaması nedeni ile kullanılmaktadır. Kaldıraç sistemi hidrolik olup güvenli ve sistematik bir işleyiş sağlar. Günümüz şartlarında hidrolik güç(enerji) birincil bir sanayi enerjisi haline gelmiştir. Nedeni ise hafif güçten büyük efor almalarıdır. Büyük firmaların vazgeçilmezi olan bu hidrolik kaldıraçlar hem ekonomik olup hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Güvenlik açısından da belgeli olan kaldıraç sistemimiz uluslar arası ölçüde ödül almış olup güven belgesini elinde tutmaktadır. Hidrolik sistemler öncü firmamız sayısız olarak güvenli kaldıraç sistemi yapmış bulunmaktadır
MAKİNANIN TEKNİK ÖZELİKLERİ ve AÇIKLAMALAR :
3x9 metre Kamyon-Kırkayak Boşaltma- Devirme rampası (Platformu) ve 3x16, 3x18, 3x20 metre Tır Boşaltma-Devirme Rampası (Platform) şeklinde ihtiyaca göre yapılmaktadır. Teknik Özellikleri ve kullanılan malzemeler aşağıdaki şekildedir.

TEKNİK ÖZELLİKLER;
1-LİFT PLATFORM :
a1-3X16,80 TON metre ebadındaki platformun tüm kaynak işlemleri gaz altı kaynağı kullanılarak yapılacaktır.
a2-3X18, 100 TON metre ebadındaki platformun tüm kaynak işlemleri gaz altı kaynağı kullanılarak yapılacaktır.
a3-3x20, 120 TON metre ebadındaki platformun tüm kaynak işlemleri gaz altı kaynağı kullanılarak yapılacaktır.
b-Temizlendikten sonra 1 kat astar 1 kat hava şartlarına uygun boya(Astar-ziftli boya-çürümeye ve korozyona karşı) ile boyanacaktır.
c-Platform imalatı 80,100, 120 ton yük kapasitesine göre hesaplanıp imal edilecektir.d-İSO ve TSE standartlarında malzeme kullanılıcaktır.e-Gerekli teknik çizimler kriş detayları ,genel çizim ve toplam ağırlık işverene verilecektir.f-Hareketli kısımların gerekli yük hesapları yapılarak kaldıracağı tonaj doğrultusunda emniyetleri hesaplanıp ve Yük hücreleri ayaklarına eşit yük dağılımı sağlanması ve yük hücrelerinin korunmasına göre dizayn yapılacaktır.g-platformun üzerinde ön kısımda kamyon veya dorseyi geriye düşmesini önleyecek mapa (bağlantı halkası) bulunacaktır h-Arka eksen burç, millerİ 100 mm.st60 çelik olacaktır.
I-ALT ŞASE 100X200X5-ÜST ŞASELER 400-NPU-ÜST IZGARALAR ST-37- KUTU PROFİL Olup, izgara araları 40 cm.dir. Platform taban saçı 8 mm dir.Araç teker yolu 50 cm eninde 16 metre boyunda değişik renkte boyayıp sürücünün platform üzerine dengeli çıkmasını sağlar.
2-HİDROLİK PİSTONLAR :
a-Yük Kaldırma Silindirleri : 245-5, tek giriş ve dönüş,emniyet valfli-150 sn kalkış hızı, 60 sn ayarlanabilir iniş hızı. Kullanılacak malzeme AB menşelidir.(Hortum Patlama Valfi olacaktır)
b-Teker Tutma Silindirleri : 75’lik Silindirleri 2 adettir.Teker Tutmaları Hidrolik katlanabilir, tekerlek radüsüne uygun 2 sıralıdır. Teker tutucular kalkmadan platform boşaltma işlemi için kalkmayacaktır. Kullanılacak malzeme AB menşelidir
c-Platformun inşaat (çukur) projesi tarafımızdan verilecektir.
d-Piston kaldırma açısı max:38 derecedir.
e-Hidrolik yağ tesisatımızda kullanılacak borular dikişsiz boru olup,AB menşeli olacaktır.
f-Platform ile Tereme çukuru(ızgara) arasında kalacak boşluktan tahıl kaçakları için 4 mt.X 80 cm. bant konulacaktır.
3-HİDROLİK SİSTEMİ VE POMPA :
a) Elektrik motoru 30 kw-1450d/dk ,-1,5 Kw.(arka ayaklar) 1450d/dk motor kullanılacaktır.
b) Hidrolik pompa :97cm^3 pompa debisi.c-Hidrolik yön VALF’leri AB menşeli marka olacaktır.
c) Pompa ,elektrik motoru,filtre ünitesi(emiş filtresi--havalandırma filtresi) , yağ deposu min 500 lt, şeklinde olup,sistemde ısı göstergesi yağ göstergesi , yağ basınç göstergesi , çalışma basıncı bilgi ve göstergeleri tam olup iş verene verilecektir.
d) Her türlü emniyet sistemi üzerinde mevcuttur.
e) R2 - telli yüksek basınç hortumu kullanılacaktır
f) Hidrolik sistemin YAĞI SATICI FİRMA tarafından konulacaktır.
4-ELEKTRİK OTOMASYON VE EMNİYET SİSTEMİ:
Liftin elektrik ve otomasyon işleri kablo laması ve bağlantıları bağlantı ve kumanda panosu ve devresi firmamıza aittir.Kumanda panosu CKP pano olup Sıemens,Telemacanique’dir.Kumanda panosu ile hidrolik sistem arasında sadece enerji bağlantısı olacaktır.Otomasyonda Max 38 derece de kalkacak ve sınırlama limit switchleri olacak ve sınırlama ayarı ile istenilen derecede bırakılabilecektir.Hortum patlamasına karşın emniyet valf leri pistonlar üzerinde yer almalı.Hortum patlaması gibi bir durumda piston içerisindeki yağı tutup aracı yere salmayacaktır.
5-ÇALIŞMA SİSTEMİ :
Platform [ kaldırma lifti] uzaktan kumanda ile olup,ayrıca elektrik panosundan da kaldırma ve indirme yapılabilir.Elektrik kesintisinde platformu İndirmek için Hidrolik ünitenin üzerine manuel indirme vanası konulacaktır. Temel projeleri tarafımızdan verilecektir 6-TEKNİK SERVİS HİZMETLERİ
Teknik servis hizmetleri zamanında ve yeterli olarak verilecek olup Arıza veya teknik bir sorunda teknik servis yedek parçalarla en geç 48 saat içerisinde tesisinize gelerek sorun çözülecektir.
7-.GÜVENLİK ALARMI:
Platformun kaldırma esnasında sesli uyarı (siren) sesi olacaktır.
8-KALDIRMA RAMPASI (PLATFROM) AĞIRLIK : TAKRİBEN 14.000, 16.000, 18,000 KĞ
9-TESLİM SÜRESİ-Her bir Platform için : Müşterinin durumuna göre belirlenmektedir.
10-SEVKİYAT VE VİNÇ : NAKLİYE+ VİNÇ KURULUM DA 2 SAAT-ALICI firmaya aittir.
11-ÖDEME : Fatura karşılığı peşin
12-KALDIRMA KAPASİTESİ : 80,100,120 TON
13-GARANTİ SURESİ : 2 YIL (İmalat hatalarına karşı)
Hidrolik TIR Boşaltma Rampası (platform),Elektrik Motor arızası hariç , hidrolik donanımı ve mekanik donanımı imalat ve montaj hatalarına karşılık 2 yıl garanti kapsamında olacaktır.
Daha detaylı bilgi ve ücret için mail adreslerimizden veya telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz